Evde Fizik Tedavi

Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Evde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Evde Fizik Tedavi almak için ve seans ücretlerini öğrenmek için bize buradan yazarak veya telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Deneyimli Fizyoterapist ekibimiz ile bütün hasta grupları ile çalışmaktayız.

Telefon numaramız : 05382354128

Hastaların hareket yeteneğini kaybetmeden ve hastalığın baş gösterdiği zamanlardaki ağrılı durumlarından kurtulmak için, ilerde oluşabilecek durumlar baş göstermeden en erken dönemde fizyoterapi ve egzersiz programlarına başlaması gerekir. Bu durum hem erken dönemde şikayetlerinin azalmasına hemen hastalığın ortaya çıkardığı şikayetlerin artmasını önlemek için ve Kas-iskelet sistemi fonksiyonları azalmadan eve fizik tedavi ile adım atılmalıdır.

Yazının İçeriği

Evde Fizik Tedavi Nedir ?

Evde fizyoterapist Nedir
Tanım

Hastalık nedeniyle yatağa bağımlı yada herhangi bir nedenden dolayı hastaneden fizik tedavi hizmeti alamayan ve evde özel fizik tedavi hizmetine ihtiyacı olan hastaların evinde fizik tedavi almak istemesi üzerine yaptığımız hizmettir. Böylece uzakta olan ve tedaviye ihtiyacı olan hastalarımıza daha kolay ulaşıyoruz. Hastayı ilk aşama da değerlendirip fiziksel kapasitesini arttırmaya yönelik ve ihtiyaçlarını belirleyip bu ihtiyaçlarına göre tedavi programı hazırlayıp uygulamaktayız. Hasta evinde hem kendini güvenli hissedecek hemde hastaya yönelik ihtiyaçlara yönelindiği için daha da verimli olur.

Hastanın ilk değerlendirilmesi, hastalığın durumu ve yapılacak olan tedavi programı eve gelen fizyoterapist tarafından belirlenmektedir. Tedavi süresinin sıklığı hasta ve fizyoterapist tarafından belirlenen aralıklarla olmaktadır.

Evde Fizik Tedavinin Avantajları Nelerdir ?

Rehabilitasyonun Avantajları
Avantajları
  • Hastanın ihtiyaçlarına yönelik ve hastaya özel olması,
  • Hastaya özel olduğu için daha verimli tedavi olması,
  • Vakit kaybetmeden daha verimli ve daha fazla iyi geri dönüşüm olması,
  • Herhangi bir yere gidecek durumda olmayan hastalar için daha rahat olması,
  • Kişi gün ve saati kendi işlerine göre ayarlayabilecek şekilde uygun zamanı seçmesi,
  • Ulaşım ve yol derdi olmadan zamanın verimli ve iyi kullanılması,
  • Hastanın kendi ev ortamında daha rahat ve katılım sağlayarak egzersizlerin yapılabilmesi,
  • Hasta için rahat ve esnek saatler gibi nedenlerden dolayı eve fizyoterapist çağırmak daha avantajlı hale gelmiştir.

Evde Fizik Tedavi Hizmeti Kimler Tarafından Veriliyor ?

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi – Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde tamamlamış fizyoterapistlerimiz tarafından kişiye uygun ve özel tedavi programı çizerek hastaya en rahat şekilde İstanbul evde fizik tedavi hizmeti vermekteyiz.

Evde Fizik Tedaviye İhtiyacı Olan Hasta Grupları Nelerdir ?

Hasta Grupları Nelerdir
Hasta Grupları Nelerdir

Hastaların ihtiyaçlarına göre her hasta grubuyla çalışıyoruz. Bağımsız hareket kabiliyetini kaybetmiş, hastalık şikayetleriyle baş etmeye çalışan , yaşlılığın sonucunda veya herhangi bir hastalık nedeniyle vücut fonksiyonlarını yerine getiremeyen fizik tedaviye ihtiyacı olan hastalarımıza Fizyoterapistler olarak evde fizik tedavi hizmeti vermekteyiz. Daha çok özel fizik tedaviye ihtiyacı olan hasta grupları ;

Hastanın durumunu değerlendiren fizyoterapist evde hizmet verir.

Evde Fizik Tedavi Ücretleri

Evde Fizyoterapi Fiyatları hasta grubuna göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden evde fizyoterapist ücretleri öğrenmek için telefonumuz numaramızdan kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Hizmet Bölgelerimiz

Evde Fizyoterapi nerelerde
Evde Fizyoterapi hangi bölgelerde

Büyükçekmece Avcılar

Evde Fizik Tedavi İletişim

Seans ücreti ve hastalıklar hakkında aklınızdaki soruları sormak için bizimle mail adresinden veya telefonla irtibata geçebilirsiniz.
Telefon: 05382354128
E-Posta: info@fiziktedavihizmeti.com

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarakta bize ulaşabilirsiniz.